ویتامینه مو

برای جلو گیری از ریزش مو و همچنین تقویت آن و برطرف نمودن بعضی از حساسیت های پوستی می توان موها را ویتامینه کرد.جهت ویتامینه مو شرکت شوار تکف آلمان ویتامین هار کور و ویتامین بناول (افشان) را جهت تقویت موها ارایه داده است.

ویتامین هارکور

برای از بین بردن چربی غلیظ و رقیق و همچنین موهایی که سست و بی حالت باشند و فرم را به سختی قبول می کند و موهایی که رشد و نموشان کم و میزان چربی و ریزش بی نهایت دارند این نوع ویتامینه مو موثر می باشند . ویتامین هارکور دارای ویتامین های آ و ای و موادی از قبیل گلسیرین،کامومیل و لانولین می باشد. ویتامین هارکور شوره چرب را از بین میبرد و به واسطه مواد ذکر شده باعث تقویت مو میشود و حساسیت پوست را از بین برده و از خارش سر جلوگیری میکند ، ویتامین هارکور را میتوان بجای شامپو نیز مصرف کرد مدت مکث 20 دقیقه می باشد.

ویتامین بناول

برای از بین بردن شوره خشک و مو خوره ، همچنین موهاییکه خشک و خشن باشد (بعد از رنگ ،فر،دکلر،صاف کردن)مناسب می باشد.
بناول کرمی است سفید رنگ و خوشبو و دارای مواد تقئیتی چون لاتولین ، گلسیرین ، لیسیتین و به واسطه داشتن مواد هورمونی و ویتامین های ای و دی به موها حالت فری و لطافت و فنریت می بخشد.

آموزش طریقه ویتامینه کردن مو

برای ویتامینه کردن مو قبل از شروع موها را به وسیله شامپو شسته و از هرگونه آلودگی پاک می کنیم و رطوبت آن را به وسیله ی حوله گرفته و خشک می کنیم سپس در یک ظرف غیر فلزی یک دوم تیوپ کرم را با تقریبا 50 سی سی اب مخلوط کرده در نتیجه لوسیونی به دست می آید ، سپس لوسیون را روی سطح پوست مناطق مختلف سر مالیده و به وسیله سطح داخلی نوک انگشتان دست به مدت 5 دقیقه ماساژ داده تا پوست سر گرم شود و لوسیون به تمام مناطق پوست سر جذب شود. برای اینکه مواد ویتامینه بهتر جذب شوند می توان از یک کلاهک پلاستیکی استفاده کرد و آن را بر روی موهای سر کشید و در صورت داشتن دستگاه بخار بمدت 10 الی 15 دقیقه به کلاهک پلاستیکی بخار داد و در صورت عدم وجود دستگاه بخار می توان از سشوار دستی یا کلاهی استفاده کرد و به مدت تقریبی 20 دقیقه به کلاهک حرارت مستقیم داد تا سر گرم شود و پوست سر عرق کند و مواد ویتامینه جذب آن شوند. در خاتمه می توان مو هارا آبکشی کرد ، دقت داشته باشید که شامپو یا صابون در خاتمه کار استفاده نشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *