سلمان و سلمانی مردانه

تاریخچه سلمانی

قدیمی ترین ابزار اصلاح در مصر کشف شده است که مربوط به 3500 سال پیش است. کلمه سلمانی منتسب به یکی از اصحاب پیامبر اسلام به نام سلمان فارسی می باشد که به علت تبهر در آرایشگری و زیبایی کار از نام وی این چنین استفاده شد. البته این نام صرفا در ایران استفاده می شود و عرب زبان ها به سلمانی مردانه الــحَـلّــاق می گویند. از سال 1320 شمسی مردم ایران کم کم نام آرایشگاه را در کنار سلمانی استفاده کردند.

تفاوت سلمانی و آرایشگاه

نکته جالب اینکه سلمانی مخصوص آقایان بوده و به آرایشگاه مردانه سلمانی می گفتند هرچند تعدادی از سلمان ها محل ثابتی داشتند و بقیه به صورت گشتی در معابر شلوغ و قهوه خانه ها پاتوق کرده و به فعالیت می پرداختند. این افراد در کنار آرایشگری کارهای دیگری مانند حجامت، دندان پزشکی و درمان های ساده دیگری انجام می دادند. حال آنکه در آرایشگاه های امروزی چنین خدماتی ارائه نمی شود و خدمات درمانی در حد بهداشت پوست و مو ارائه می شود.

 در نهایت می توان گفت کلمه صحیح، مناسب و اصلی به جای سلمانی مردانه، پیرایشگاه مردانه است که ما امروز به اصطلاح آرایشگاه مردانه نیز آن را خطاب می کنیم.

سلمانی های مدرن مردانه

سلمانی های امروز که دیگر آن را آرایشگاه مردانه می نامیم به ژرنال ها و کامپیوتر مجهز شده اند و دیگر خبری از یک یا دو مدل ساده نیست. فعالیت به صورت تخصصی انجام می شود و تهیزاتی مانند دستگاههای استریل برقی، صندلی های برقی، سشوار های حرفه ای، اتوی مو، ریش تراش برقی، ماشین آرایشگری و…. مورد استفاده قرار می گیرد.

خدمات امروز پیرایشگاه های مردانه

  • اصلاح موی سر
  • اصلاح موی صورت
  • حالت دهی به مو
  • خدمات پوست و زیبایی
  • کراتینه مو
  • گریم داماد
  • تقویت، ویتامینه و پروتئینه موی سر

آموزشگاه آرایشگری مردانه سفیر آوید با سالها تجربه می تواند شما عزیزان را در مسیر خود اشتغالی و تاسیس پیرایشگاه مردانه یاری رساند. این مجموعه دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور بوده و مدرک پایان دوره شما دارای ارزش بین المللی می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *