استایل دهی به موی آقایان

استایل موی مردانه

منظور ما از استایل موی مردانه متفاوت از مدل موی مردانه است، شما با مراجعه به آرایشگاه اقدام به اصلاح سر خود با مدلی خاص می کنید عموما پس از اصلاح آرایشگر برای اولین بار شخصا نسبت به استایل دادن به موهای شما اقدام می کند و شما مختار هستید در دفعات آتی شخصا نسبت به استایل دادن به موی سر خود اقدام کنید و یا به آرایشگاه مراجعه کنید ولی اگر مراجعه پیاپی برای فرم دهی به مو برای شما از نظر زمانی یا اقتصادی مرقون به صرفه نیست با ما همراه باشید تا نکات، مواد و وسایل اولیه برای ایجاد استایل موی مردانه مناسب در خانه را بررسی کنیم.

اکثر مدلهای امروزی پس از اصلاح تنها به یک نحوه قابل استایل دهی می باشند ولی در بعضی از مدلها مانور شما برای درست کردن موی سر بیشتر است.

استایل موی مردانه خیلی بلند عموما به بستن با کش ختم می شود ولی در استایل دهی به موهای متوسط بیشتر با سشوار و حالت دهنده ها کار به سرانجام می رسد در حالی که موهای نسبتا کوتاه عموما نیازمند تثبیت کننده هستند. اما همه چیز به جنس و مدل موی شما بر می گردد، پیشنهاد می کنیم همیشه مدل موهایی را انتخاب کنید که کمترین نیاز را به مواد حالت دهنده و تثبیت کننده داشته باشد چرا که تمامی این مواد شیمیایی هستند و برای موهای شما در دراز مدت آثار نامطلوبی را به همراه خواهند داشت.

مواد استایل دهی به موی سر آقایان

ژل مو

در ابتدا باید بدانیم که ژل های مو از نظر غلظت به سه دسته تقسیم می شوند:

  1.  ژل های رقیق تر که بیشتر مناسب مدل های شلخته مو می باشند.
  2. ژل های با غلظت نرمال که بیش از حالت دهی با هدف براق کردن مو مورد استفاده قرار می گیرند.
  3. ژل های غلیظ که برای مدلهای خشک و مخالف جهت اصلی مو مورد استفاده می گیرند و سبب سف شدن مو می شوند.

نکته مهم در استفاده از ژل در هنگام استایل دادن به مو عدم تماس ژل با پوست کف سر می باشد چرا که می تواند در اثر مرور زمان رطوبت پوست سر را گرفته و باعث ایجاده پوسته در سر شود.

بهتر است قبل از استفاده از ژل موهای خود را مرطوب کنید تا تاثیر بهتری از ژل بگیرید حال می توانید ژل را به نوک انگشتان خود بمالید و موهایتان را در جهات مختلف هدایت کنید تا استایل موی شما شلخته شود. ولی اگر زمان زیادی ندارید می توانید با استفاده از ژل و شانه مو های خود را تنها به یک طرف ثابت نگه دارید. اگر قد موی حداقل متوسطی دارید با صرف کمی زمان امکان استایل دهی به سبک کلاسیک مردانه را دارید و کافی است ژل را مانند شامپو به کف دست خود زده و تمام مو را ماساژ دهید حال با کمک یک شانه موها را به سمت عقب هدایت کنید.

اسپری مو

اسپری مو محصولی است که ما بیشتر آن را با نام برند تافت می شناسیم کار اصلی این محصول تثبیت نهایی مو در مرحله نهایی استایل دهی می باشد.

نکته مهم در مورد اسپری مو رعایت فاصله درج شده بر روی محصول می باشد. چرا که هر چه شما فاصله را کم کنید در کنار دیر خشک شدن مو باعث سفتی و خشکی بیش از حد مو خواهید شد.

چسب مو

عملکرد این محصول بسیار شبیه اسپری مو می باشد و در دو حالت کرمی و اسپری ارائه می شود.

واکس مو

واکس مو بیشتر برای فرمدهی به موی آقایان مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده شبیه به وازلین می باشد و کمی رقیق تر است و سبب براق شدن مو و حالت پذیری آن می شود.

کرم مو

کرمهای مو هدف بیشتر اهداف بهداشتی را دنبال می کنند و برای ترمیم و از بین بردن خشکی مو مورد استفاده قرار می گیرند.

موس مو

این محصول برای از بین بردن فر مو مورد استفاده قرار می گیرد.

وسایل استایل دهی موی مردان

سشوار

  • قبل از شروع به سشوار کشید حتما موهای خود را خشک کنید و هرگز موهای نم دار خود را سشوار نکشید.
  • سشوار باید در فاصله 12 تا 30 سانتی متری از موی سر شما باشد.
  • همواره باید پس از چند ثانیه محل سشوار را تغییر دهید و به طور ثابت روی قسمتی از مو نگه ندارید.
  • سعی کنید از حرارت خیلی بالا استفاده نکنید زیرا خشک شدن بیش از حد مو می تواند به آن آسیب بزند.

اتوی مو

استایل موی مردانه صاف برای کسانی که موی فر دارند با این وسیله امکان پذیر می شود. پیشنهاد می کنیم قبل از شروع موها را با نرم کننده بشوید و حتما سر خود را به خوبی خشک کنید. در مرحله بعد با استفاده از کمی واکس مو یا کرم مو از سوختن مو های خود پیشگیری کنید.اگر موهای شما فر زیادی دارد باید چند بار موی خود را اتو بکشید و از نگه داشتن اتو برای چند ثانیه در یک قسمت خودداری کنید.

شانه

بی ضررترین و مفیدترین وسیله برای استایل دهی موی مردانه شانه ای ساده است هر شخص باید حداقل روزی یک بار موهای سر خود را از سمت ریشه به ساقه شانه کند و هفته ای دوبار شانه خود را تمیز کند. شانه کردن موی سر نه تنها با هدف استایل دادن به مو انجام می شود بلکه باعث می شود چربی طبیعی مو به تمام سطح مو برسد و باعث سلامتی موی سر شما میشود.در پایان سعی کنید موهای خود را در حالت خشک و نه مرطوب شانه کنید و از شانه کردن بیش از حد مو خودداری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *